"The 1975 - A Change Of Heart"

23. listopadu 2016 v 7:17 | M2K
JakoSouvisející obrázek první píseň jsem zvolil "A Change Of Heart" od britské indierockové kapely The 1975. Skupina, která v únoru tohoto roku vydala kritiky velmi dobře přijaté album s neskutečně dlouhým názvem "I Like It When You Sleep, for You Are So Beautiful yet So Unaware of It" zde tentokrát ukazuje svou jemnou a melancholickou tvář."A Change Of Heart" vyšla v dubnu jako pátý singl již zmíněného alba, jehož název je tak komplikovaný, že se dá napsat jenom jednou. Narozdíl od skoro až funkových vypalovaček "Love Me" a "UGH!", které přicházejí se sice jednoduchými, ale údernými kytarovými riffy, je "A Change Of Heart" téměř celá postavená na zvuku syntetizátorů. A navíc, světe div se, pouze na třech akordech. The 1975 však neotravují s nějakým únavným kolovrátkem - zpěvák Matty Healy, využívající zde spíše svou barytonovou polohu, v průběhu písně šikovně mění zpěvovou linku a frázování tak, že se píseň ani v jednom okamžiku neopakuje.


Celkově melancholické atmosféře dopomáhají vynikající aranže, především pak krásně melodické klávesové sólo, které můžete slyšet po první sloce a pak, pro velký úspěch, znovu na závěr písně. Upřímně, při prvním poslechu to bylo právě tohle sólo, které mě na tento song upozornilo. Na videoklipu k "A Change Of Heart" si The 1975 dali také záležet - zpěváka Healyho zde vidíme v roli (nešťastně) zamilovaného klauna-mima. Celkový vizuální dojem jen umocňuje melancholickou náladu písně.

The 1975 do České republiky zavítají zanedlouho, 21. února 2017. Pokud chcete tento hit slyšet naživo, určitě bych zauvažoval o koupi lístku. The 1975 je totiž kapelou, která se rozhodně vyplatí sledovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama