"Noel Gallagher's High Flying Birds - Ballad of the Mighty I"

25. listopadu 2016 v 8:54 | M2K
Je opravdu málo lidí, kteří by nikdy neslyšeli jméno Noel Gallagher. Britský kytarista, zpěvák a skladatel, původem z Manchesteru, udělal díru do světa v devadesátých letech, když hrál se svým bratrem Liamem v legendární britpopové kapele Oasis. Zatímco Liam byl jako hlavní zpěvák a frontman kapely středobodem zájmu fanoušků a médií, Noel byl jejím hnacím a kreativním motorem - složil totiž většinu hitů, jimiž skupina utvářela svůj nezaměnitelný sound. Po rozpadu Oasis založil kapelu "Noel Gallagher's High Flying Birds" a v roce 2011 vydal eponymní album, které bylo kritiky přijato velmi pozitivně. Všechny tedy zajímalo, zda Noel dokáže svůj úspěch zopakovat.Dlouho očekávané album, "Chasing Yesterday", vyšlo v únoru 2015. V pořadí druhý singl, "The Ballad of the Mighty I", však vyšel ještě o měsíc dříve. Noel Gallagher si k němu přizval Johnnyho Marra, kterého někteří z vás můžou znát jako kytaristu britské kapely The Smiths. Vy ostatní, kteří nevíte, o kom je řeč, si běžte na Spotify doplnit hudební vzdělání, třeba poslechem alba "The Smiths" z roku 1984. Podle Noela měl Marr hrát již na debutu v roce 2011, ale "to se prostě nikdy nějak nestalo." Proto buďme rádi, že si Johnny tentokrát na Noela udělal čas.


Píseň začíná tajemně znějícím klavírním intrem, který jakoby představoval nádech před posledním velkým záběrem ("The Ballad of the Mighty I" je totiž posledním trackem alba), do něhož nás uvedou téměř dance rockově znějící bicí a napumpovaná baskytara. Trochu záhadná atmosféra prostupuje celou písní, což má na svědomí jednak Marrova nezaměnitelná kytara a jednak krátké klavírní party, především pak ty na konci refrénů. G, F, C - pouze tři noty, ale refrén dokreslují perfektně a jen přispívají k celkové atmosféře písně. Vůbec, co tu budu planě žvanit, ten klavír je prostě bomba.

Co se týče klipu, ten je sice zajímavý, ale silně jsem jej nepochopil, tak pokud vy ano, můžete mi hodit svoji interpretaci do komentářů, jsem na ni zvědavý. Škoda, že v klipu není s Noelem i Johnny Marr, ale zřejmě toho času nazbyt neměl tolik.
Takže si pusťte tenhle vál a věřím, že vás před posledním pracovním dnem v týdnu solidně nabudí. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama