Listopad 2016

"Noel Gallagher's High Flying Birds - Ballad of the Mighty I"

25. listopadu 2016 v 8:54 | M2K
Je opravdu málo lidí, kteří by nikdy neslyšeli jméno Noel Gallagher. Britský kytarista, zpěvák a skladatel, původem z Manchesteru, udělal díru do světa v devadesátých letech, když hrál se svým bratrem Liamem v legendární britpopové kapele Oasis. Zatímco Liam byl jako hlavní zpěvák a frontman kapely středobodem zájmu fanoušků a médií, Noel byl jejím hnacím a kreativním motorem - složil totiž většinu hitů, jimiž skupina utvářela svůj nezaměnitelný sound. Po rozpadu Oasis založil kapelu "Noel Gallagher's High Flying Birds" a v roce 2011 vydal eponymní album, které bylo kritiky přijato velmi pozitivně. Všechny tedy zajímalo, zda Noel dokáže svůj úspěch zopakovat.

"The 1975 - A Change Of Heart"

23. listopadu 2016 v 7:17 | M2K
JakoSouvisející obrázek první píseň jsem zvolil "A Change Of Heart" od britské indierockové kapely The 1975. Skupina, která v únoru tohoto roku vydala kritiky velmi dobře přijaté album s neskutečně dlouhým názvem "I Like It When You Sleep, for You Are So Beautiful yet So Unaware of It" zde tentokrát ukazuje svou jemnou a melancholickou tvář.


Vítejte!

22. listopadu 2016 v 17:34 | music2k
Vítejte na mém blogu!

Dovolte, abych vás přivítal na nově vzniklém hudebním blogu. Jak již název napovídá, bude zaměřený především na hudbu vzniklou po roce 2000. Samozřejmě vím, že i v minulých dekádách vznikala kvalitní a někdy až legendární muzika, ale o té se už napsalo víc než dost. Navíc si myslím, že by tento blog mohl otevřít oči posluchačům, podle kterých kvalitní hudba zemřela společně s koncem let osmdesátých. Myslím si totiž, že nazvdory různým předpokladům vznikají pořád kvalitní písničky i dnes, v roce 2016, kdy toto píši.

Tak ať se vám to tu líbí!
M2K